2026-2028 թվականների միջնաժամկետ ծախսային ծրագրի և 2026 թվականի բյուջետային ֆինանսավորման հայտի հանրային քննարկման շրջանակում ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի ներկայացուցիչները հանդիպել են «Տնտեսական իրավունքի կենտրոն» հասարակական կազմակերպության անդամների հետ:
Հանդիպման ընթացքում մանրամասնորեն քննարկվել են 2026 թվականի համար նախատեսվող բյուջետային հայտում ներառված հիմնական ծրագիրն ու դրա բաղկացուցիչ մաս հանդիսացող միջոցառումները: Ներկայացվել են նշված միջոցառումների իրագործման նպատակով առաջարկվող ծախսային հատվածը, ինչպես նաև ոչ ֆինանսական ցուցանիշները: Կոմիտեի ներկայացուցիչները պատասխանել են այդ կապակցությամբ «Տնտեսական իրավունքի կենտրոն» ՀԿ անդամների կողմից բարձրացված հարցադրումներին: Քննարկման արդյունքում ՀԿ անդամները հայտի վերաբերյալ ձևավորված առաջարկությունները գրավոր ներկայացրել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեին:

В рамках публичного рассмотрения среднесрочной программы расходов на 2026-2028 годы и заявки на финансирование бюджета на 2026 год представители Антикоррупционного комитета РА встретились с членами общественной организации «Центр экономического права».
В ходе встречи были подробно рассмотрены основная программа, включенная в бюджетную заявку на 2026 год, и мероприятия, являющиеся ее составной частью. Представлены предлагаемые статьи расходов на реализацию указанных мероприятий, а также нефинансовые показатели. Представители Комитета ответили на вопросы, заданные членами общественной организации «Центр экономического права» в этой связи. По результатам рассмотрения члены НПО направили в Антикоррупционный комитет РА письменные рекомендации по заявке.