Կարևորելով հակակոռուպցիոն ռազմավարությամբ նախատեսված հակակոռուպցիոն կրթության արմատավորումը հանրակրթական դպրոցներում, ինչպես նաև կոռուպցիայի դեմ պայքարի վերաբերյալ սովորողների իրազեկվածությունը բարձրացնելու նպատակով՝ Երևանի դպրոցներից մեկի սաները հյուրընկալվել են ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում, որտեղ նրանց ընդունել է նախագահի պարտականությունները կատարող Էդիկ Հակոբյանը:
Վերջինս պատասխանել է աշակերտներին հետաքրքրող հարցերին, նրանց ծանոթացրել Հակակոռուպցիոն կոմիտեի գործունեությանը, խոսել կոռուպցիայի պատճառների, տեսակների, դրա դեմ պայքարի մեխանիզմների մասին, անդրադարձել կոռուպցիայի վտանգավորությանը՝ աշակերտներին հորդորելով լինել կրթված, իրազեկ և օրինապահ քաղաքացիներ, որպիսի պայմաններում վերջիններս կդրսևորեն անհանդուրժողականություն կոռուպցիոն ցանկացած երևույթի դեմ, ինչն էլ, իր հերթին, կհանգեցնի ավելի ուժեղ պետություն ունենալու գաղափարի իրագործմանը:
Դպրոցի սաները նաև շրջայց են կատարել Հակակոռուպցիոն կոմիտեում, զրուցել քննիչների հետ՝ տեղում ծանոթանալով նրանց աշխատանքին:

Подчеркивая важность внедрения антикоррупционного образования в общеобразовательных школах, предусмотренного стратегией по борьбе с коррупцией, а также с целью повышения осведомленности учащихся о борьбе с коррупцией, ученики одной из школ Еревана посетили Антикоррупционный комитет РА, где их принял исполняющий обязанности председателя комитета Эдик Акопян.
Последний ответил на вопросы, интересующие учеников, познакомил их с деятельностью Антикоррупционного комитета, рассказал о причинах, видах и механизмах борьбы с коррупцией, затронул тему опасности коррупции, призвав учащихся быть образованными, информированными и законопослушными гражданами, при таких условиях они будут проявлять нетерпимость к любым проявлениям коррупции, что, в свою очередь, приведет к реализации идеи сильного государства.
Школьники также прошлись по Антикоррупционному комитету, пообщались со следователями и на месте ознакомились с их работой.