Կարևորելով հակակոռուպցիոն ռազմավարությամբ նախատեսված հակակոռուպցիոն կրթության արմատավորումը հանրակրթական դպրոցներում, ինչպես նաև կոռուպցիայի դեմ պայքարի վերաբերյալ սովորողների իրազեկվածությունը բարձրացնելու նպատակով՝ Երևանի դպրոցներից մեկի սաները հյուրընկալվել են ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում, որտեղ նրանց ընդունել է նախագահի պարտականությունները կատարող Էդիկ Հակոբյանը:
Վերջինս պատասխանել է աշակերտներին հետաքրքրող հարցերին, նրանց ծանոթացրել Հակակոռուպցիոն կոմիտեի գործունեությանը, խոսել կոռուպցիայի պատճառների, տեսակների, դրա դեմ պայքարի մեխանիզմների մասին, անդրադարձել կոռուպցիայի վտանգավորությանը՝ աշակերտներին հորդորելով լինել կրթված, իրազեկ և օրինապահ քաղաքացիներ, որպիսի պայմաններում վերջիններս կդրսևորեն անհանդուրժողականություն կոռուպցիոն ցանկացած երևույթի դեմ, ինչն էլ, իր հերթին, կհանգեցնի ավելի ուժեղ պետություն ունենալու գաղափարի իրագործմանը:
Դպրոցի սաները նաև շրջայց են կատարել Հակակոռուպցիոն կոմիտեում, զրուցել քննիչների հետ՝ տեղում ծանոթանալով նրանց աշխատանքին:

Stressing the importance of implementation of anti-corruption education in public schools, as foreseen by the anti-corruption strategy, as well as in order to raise awareness of students about the fight against corruption, students from one of Yerevan schools visited the RA Anti-Corruption Committee, where they were received by the acting chairman of the committee Edik Hakobyan.
The latter answered the students' questions, introduced them to the activities of the Anti-Corruption Committee, spoke about the causes, types, and mechanisms of combating corruption, touched upon the topic of the danger of corruption, calling on students to be educated, informed and law-abiding citizens, under which conditions they will show intolerance against any manifestations of corruption, which, in turn, will lead to the implementation of the idea of a strong state.
The students also toured the Anti-Corruption Committee, talked with investigators, and learned about their work on-site.