ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության Թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության (ԹՊԻՀ) գրասենյակի նորանշանակ տնօրեն Զաքարի Բարթերն ու ԹՊԻՀ «Քրեական արդարադատության բարեփոխումներ» ծրագրի ղեկավար Քրիստինա Աֆոյանը հյուրընկալվել են ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում և հանդիպել Կոմիտեի ղեկավար կազմի հետ:
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի տեղակալներ Մուշեղ Բաբայանի և Արտակ Պողոսյանի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Կոմիտեի գործունեության առանցքային ուղղություններն ու արձանագրված արդյունքները, անդրադարձ է եղել կադրերի մասնագիտական պատրաստվածությանն ու կարողությունների զարգացմանը վերաբերող հիմնական խնդիրներին ու առաջնահերթություններին: Կոմիտեի ներկայացուցիչները շնորհակալություն են հայտնել ամերիկյան կողմին տեխնիկական հագեցվածության ու Կոմիտեի ծառայողների վերապատրաստմանն առնչվող հարցերում ԹՊԻՀ-ի կողմից ցուցաբերվող շարունակական աջակցության և արդյունավետ համագործակցության համար:
ԹՊԻՀ ներկայացուցիչները նույնպես իրենց գոհունակությունն են հայտնել Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ղեկավարությանը գործընկերային սերտ հարաբերությունների համար և հույս հայտնել, որ հիշյալ համագործակցության շրջանակներում նախանշվող առաջիկա ծրագրերը կիրագործվեն ավելի մեծ արդյունավետությամբ:

Новоназначенный директор Офиса по борьбе с наркотическими средствами и правоохранительному сотрудничеству (БНПС) Посольства США в РА - Закари Бартер, и руководитель программы БНПС «Реформы уголовного правосудия» - Кристина Афоян, были приняты в Антикоррупционном комитете РА и встретились с руководящим составом Комитета.
В ходе встречи с заместителями председателя Антикоррупционного комитета РА - Бабаяном Мушегом и Погосяном Артаком, были обсуждены ключевые направления деятельности Комитета и достигнутые результаты, были затронуты основные проблемы и приоритеты, касающиеся профессиональной подготовки и развития потенциала кадров. Представители комитета поблагодарили американскую сторону за регулярную поддержку и эффективное сотрудничество со стороны БНПС в вопросах технического оснащения и переподготовки служщих Комитета.
Представители БНПС также выразили свое удовлетворение руководству Антикоррупционного комитета тесными партнерскими отношениями и выразили надежду, что предстоящие программы, намеченные в рамках упомянутого сотрудничества, будут реализованы с большей эффективностью.