ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանն ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան, Ն. Գ. Մեհդի Սոբհանիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հաշվի առնելով երկու հարևան երկրների միջև առկա համագործակցային ուղղությունների լայն շրջանակը՝ կողմերն այդ համատեքստում կարևորել են նաև իրավապահ ոլորտում գործընկերային հարաբերությունների հաստատումը, մասնավորապես՝ ԻԻՀ-ում համանման գործառույթներ իրականացնող կառույցների հետ համագործակցության ձևավորման ու փորձի փոխանակման հնարավորությունները:
Անդրադառնալով Հակակոռուպցիոն կոմիտեի գործունեությանը՝ դեսպան Սոբհանին նշել է, որ կոմիտեն կարևոր աշխատանք է տանում կոռուպցիայից զերծ հասարակություն ունենալու և երկրում օրինականության հաստատման ուղղությամբ: Ըստ դեսպանի՝ այսօր կոռուպցիայի դեմ պայքարում գրեթե բոլոր երկրներն էլ բախվում են որոշակի խնդիրների, ուստի կարևոր է այդ ոլորտում աշխատանքների ու ջանքերի մեկտեղումը:
Դեսպան Սոբհանին և Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահը հույս են հայտնել, որ այս հանդիպումը կնպաստի երկու երկրների միջև իրավապահ համագործակցության խորացմանն ու ընդլայնմանը:

Председатель Антикоррупционного комитета РА Сасун Хачатрян принял делегацию во главе с чрезвычайным и полномочным послом Исламской Республики Иран в РА, Е. П. Мехди Собхани.
Принимая во внимание широкий спектр направлений сотрудничества между двумя соседними странами, стороны в этом контексте также подчеркнули установление партнерских отношений в сфере правоохранительной деятельности, в частности, возможности формирования сотрудничества и обмена опытом со структурами, выполняющими аналогичные функции в Иране.
Касаясь деятельности Антикоррупционного комитета, посол Собхани отметил, что комитет проводит важную работу в направлении создания общества, свободного от коррупции, и установления законности в стране. По словам посла, сегодня практически все страны сталкиваются с определенными проблемами в борьбе с коррупцией, поэтому важно объединить работу и усилия в этой области.
Посол Собхани и председатель Антикоррупционного комитета выразили надежду, что эта встреча будет способствовать углублению и расширению сотрудничества правоохранительных органов между двумя странами.