2023 թվականի նոյեմբերի 20-ին ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության աշխատակիցներին կաշառք առաջարկելու և ապօրինի թմրամիջոց պահելու կասկածանքով վերջիններիս կողմից ձերբակալվել և ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտե է ներկայացվել Ա. Ս.-ն:
Ըստ նախաքննությամբ ստացված տվյալների՝ ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության երկու աշխատակիցներ 2023 թվականի նոյեմբերի 20-ին Նուբարաշենի խճուղում ծառայություն իրականացնելիս տեխնիկական զննության ժամկետն անցած լինելու պատճառով կանգնեցրել են Ա. Հ.-ի վարած «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենան: Այդ ընթացքում, նկատելով, որ ավտոմեքենայում գտնվող ուղևորը՝ Ա. Ս.-ն, գրպանից հանել և նետել է կաթուցիչով թմրամիջոցը, պարեկային ծառայողները կանչել են իրենց երկու այլ ծառայակիցներին: Ա. Ս.-ն դեպքի վայր ժամանած պարեկային ծառայողներից մեկին առաջարկել է առանձին զրուցել, որի ընթացքում վերջիններիս և դեպքի վայրում գտնվող մյուս պարեկային ծառայողների կողմից իր օգտին ապօրինի անգործության, այն է՝ ենթադրյալ հանցանք կատարելու փաստը չարձանագրելու ու դեպքի վայրից բաց թողնելու համար առաջարկել է 20.000-ական ՀՀ դրամ կաշառք յուրաքանչյուրին:
Ա. Ս.-ն ձերբակալվել է ապօրինի թմրամիջոց պահելու, ինչպես նաև վարչական իրավախախտումները չարձանագրելու դիմաց պարեկային ծառայության 4 աշխատակիցներին ընդհանուր 80.000 ՀՀ դրամ կաշառք առաջարկելու հիմնավոր կասկածի առկայության հիմքով:

20-го ноября 2023 года по подозрению в предложении взятки сотрудникам патрульной службы Полиции МВД РА и хранении запрещенных наркотических веществ последними был задержан А. С. и передан в Антикоррупционный комитет РА.
По данным, полученным в ходе предварительного следствия, 20-го ноября 2023 года двое сотрудников патрульной службы Полиции МВД РА, при исполнении службы на Нубарашенском шоссе, за истечение срока действия технического осмотра остановили автомобиль «Мерседес», которым управлял А. А. В этот момент, заметив, что пассажир автомобиля А. С. достал из кармана и выбросил наркотическое вещество с пипеткой, сотрудники патрульной службы вызвали двух других своих коллег. А. С. предложил одному из прибывших на место происшествия патрульных служащих конфиденциальную беседу, в ходе которой предложил взятку по 20,000 драмов РА каждому за противоправное бездействие со стороны последних и других патрульных на месте происшествия, а именно: за то, чтобы не зафиксировали факт совершения предполагаемого преступления и отпустили с места происшествия.
А. С. был задержан на основании обоснованного подозрения в хранении запрещенного наркотического вещества, а также в предложении взятки на общую сумму 80,000 драмов РА 4-м сотрудникам патрульной службы за непротоколирование административных правонарушений.