ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանն ընդունել է Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մասանորի Ֆուկուշիմային:
Նշելով, որ բարձր է գնահատում ճապոնացի գործընկերների հետ համագործակցային կապերի խթանումը՝ Կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանը դեսպանին շնորհակալություն է հայտնել համագործակցության համար և հույս հայտնել, որ առաջիկայում համատեղ արդյունավետ ծրագրեր կիրականացվեն ճապոնացի գործընկերների հետ իրավապահ ոլորտում փոխգործակցության խորացման և ամրապնդման ուղղությամբ:
Դեսպան Ֆուկուշիման ընդգծել է, որ կոռուպցիայի կանխարգելումն ու կոռուպցիայի դեմ տարվող պայքարն այն գլխավոր գործոններն են, որոնք նպաստում են երկրի արագ զարգացմանն ու ժողովրդավարության կայացմանը, ուստի այդ տեսանկյունից շատ դրական է գնահատում Հայաստանում Հակակոռուպցիոն կոմիտեի գործունեությունը: Հաշվի առնելով, որ Ճապոնիայում հակակոռուպցիոն քաղաքականությունը բավականին զարգացած է, դեսպանը վստահեցրել է, որ երկու երկրները կարող են արդյունավետ համագործակցել այդ ոլորտում:
Սասուն Խաչատրյանը դեսպանին վստահեցրել է, որ մեր երկրում նույնպես կոռուպցիայի դեմ անզիջում պայքար է տարվում, և հետզհետե հասարակության շրջանում արմատավորվում է պատասխանատվության անխուսափելիության գաղափարը:
Հանդիպման ավարտին կողմերը պայմանավորվել են խորացնել համագործակցային կապերն ու արդյունավետ աշխատանքներ տանել փորձի փոխանակման, փոխադարձ այցերի և կոռուպցիայի դեմ պայքարի շրջանակում համատեղ ծրագրերի իրագործման ուղղությամբ:

Председатель Антикоррупционного комитета РА Сасун Хачатрян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Японии Масанори Фукусиму, завершающего свою дипломатическую миссию в Армении.
Отметив, что высоко ценит развитие отношений сотрудничества с японскими партнерами, председатель комитета Сасун Хачатрян поблагодарил посла за сотрудничество и выразил надежду, что в ближайшее время с японскими партнерами будут реализованы эффективные совместные проекты, направленные на углубление и укрепление сотрудничества в сфере правоохранительной деятельности.
Посол Фукусима подчеркнул, что предотвращение коррупции и борьба с коррупцией являются основными факторами, способствующими быстрому развитию страны и установлению демократии, поэтому, с этой точки зрения, он оценивает деятельность Антикоррупционного комитета в Армении очень положительно. Учитывая, что антикоррупционная политика в Японии достаточно развита, посол заверил, что две страны могут эффективно сотрудничать в этой сфере.
Сасун Хачатрян заверил посла, что в нашей стране ведется упорная борьба с коррупцией, и в обществе постепенно укореняется идея неизбежности ответственности.
По итогам встречи стороны договорились углублять кооперативные связи и проводить эффективную работу по обмену опытом, взаимным визитам и реализации совместных проектов в рамках борьбы с коррупцией.