ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում իրականացվող քրեական վարույթով ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության հետ կատարված համատեղ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ Արմավիրի մարզի Բաղրամյանի համայնքապետարանի քաղաքաշինության բաժնի պետ Տ. Ղ.-ն, իր իշխանական և ծառայողական լիազորություններն ու դրանցով պայմանավորված ազդեցությունն օգտագործելով Ռ. Ս.-ի օգտին գործողություն կատարելու, այն է՝ Բաղրամյան համայնքին պատկանող 22 հա մակերեսով հողամասն առանց խոչընդոտների և ձգձգումների աճուրդային եղանակով վերջինիս օտարելու համար, 2023 թվականի հուլիսից օգոստոսն ընկած ժամանակահատվածում, պետական վճարումներից բացի պահանջել է առանձնապես խոշոր չափերով՝ 16․202․760 ՀՀ դրամին համարժեք շուրջ 42.000 ԱՄՆ դոլար կաշառք: Ռ. Ս.-ն, սակայն, սակարկել է և խոստացել պաշտոնատար անձին տալ շուրջ 17.000 ԱՄՆ դոլար:
Բացի այդ, Տ. Ղ.-ն մեկ այլ քաղաքացու՝ Ս. Վ.-ի օգտին գործողություն կատարելու, այն է՝ Բաղրամյան համայնքին պատկանող 5 հա մակերեսով հողամասն առանց խոչընդոտների և ձգձգումների աճուրդային եղանակով վերջինիս օտարելու համար, վերը նշված նույն ժամանակահատվածում Կ. Բ.-ի օժանդակությամբ Ս. Վ.-ից պահանջել է 2.893.350 ՀՀ դրամին համարժեք՝ 7.500 ԱՄՆ դոլար կաշառք, որից 3.500 ԱՄՆ դոլար գումարը 2023 թվականի սեպտեմբերի 7-ին ստացել է։
11.10.2023թ.-ին Տ. Ղ.-ն, Կ. Բ.-ն, Ռ. Ս.-ն և Ս. Վ.-ն ձերբակալվել են:
Խոշոր և առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու համար Տ. Ղ.-ին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով: ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչի կողմից միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու համար, որը բավարարվել է:
Կ. Բ.-ին, Ռ. Ս.-ին և Ս. Վ.-ին էլ մեղադրանքներ են առաջադրվել կաշառք տալու և կաշառք ստանալուն օժանդակելու համար:

В результате оперативно-розыскных мероприятий и доказательных действий, осуществленных совместно со Службой национальной безопасности РА, по уголовному производству, осуществляемому Антикоррупционным комитетом РА, были получены фактические данные о том, что руководитель отдела градостроительства муниципалитета Баграмяна марза Армавир - Т.Г., используя свои служебные и должностные полномочия и обусловленное ими влияние, для совершения действия в пользу Р. С., а именно: отчуждения последнему без препятствий и задержек принадлежащий общине Баграмян земельный участок площадью 22 га путём аукциона, в период с июля по август 2023 года, помимо государственных платежей, он потребовал взятку в особо крупном размере - около 42 000 долларов США, что эквивалентно 16 202 760 драмам. Р.С., однако, поторговался и пообещал дать чиновнику около 17 000 долларов США.
Кроме того, Т.Г. с целью выступить в пользу другого гражданина - С.В., а именно: для отчуждения последнему принадлежащий общине Баграмян земельный участок площадью 5 га, без препятствий и задержек путем аукциона, в тот же период, указанный выше, при содействии К.Б., потребовал от С.В. взятку в размере 7 500 долларов США, что эквивалентно 2 893 350 драмам РА, из которых 3 500 долларов США были получены 7 сентября 2023 года.
11.10.2023 г. Т.Г., К.Б., Р.С. и С.В были задержаны.
За получение взятки в крупном и особо крупном размере Т. Г. было предъявлено обвинение по части 3 статьи 435 Уголовного кодекса РА и пункту 2 части 2 статьи 435 Уголовного кодекса РА. Следователь Антикоррупционного комитета РА обратился в суд с ходатайством об избрании ареста в качестве меры пресечения в отношении него, которое было удовлетворено.