ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում իրականացվող քրեական վարույթով ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության հետ կատարված համատեղ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ Արմավիրի մարզի Բաղրամյանի համայնքապետարանի քաղաքաշինության բաժնի պետ Տ. Ղ.-ն, իր իշխանական և ծառայողական լիազորություններն ու դրանցով պայմանավորված ազդեցությունն օգտագործելով Ռ. Ս.-ի օգտին գործողություն կատարելու, այն է՝ Բաղրամյան համայնքին պատկանող 22 հա մակերեսով հողամասն առանց խոչընդոտների և ձգձգումների աճուրդային եղանակով վերջինիս օտարելու համար, 2023 թվականի հուլիսից օգոստոսն ընկած ժամանակահատվածում, պետական վճարումներից բացի պահանջել է առանձնապես խոշոր չափերով՝ 16․202․760 ՀՀ դրամին համարժեք շուրջ 42.000 ԱՄՆ դոլար կաշառք: Ռ. Ս.-ն, սակայն, սակարկել է և խոստացել պաշտոնատար անձին տալ շուրջ 17.000 ԱՄՆ դոլար:
Բացի այդ, Տ. Ղ.-ն մեկ այլ քաղաքացու՝ Ս. Վ.-ի օգտին գործողություն կատարելու, այն է՝ Բաղրամյան համայնքին պատկանող 5 հա մակերեսով հողամասն առանց խոչընդոտների և ձգձգումների աճուրդային եղանակով վերջինիս օտարելու համար, վերը նշված նույն ժամանակահատվածում Կ. Բ.-ի օժանդակությամբ Ս. Վ.-ից պահանջել է 2.893.350 ՀՀ դրամին համարժեք՝ 7.500 ԱՄՆ դոլար կաշառք, որից 3.500 ԱՄՆ դոլար գումարը 2023 թվականի սեպտեմբերի 7-ին ստացել է։
11.10.2023թ.-ին Տ. Ղ.-ն, Կ. Բ.-ն, Ռ. Ս.-ն և Ս. Վ.-ն ձերբակալվել են:
Խոշոր և առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու համար Տ. Ղ.-ին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով: ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչի կողմից միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու համար, որը բավարարվել է:
Կ. Բ.-ին, Ռ. Ս.-ին և Ս. Վ.-ին էլ մեղադրանքներ են առաջադրվել կաշառք տալու և կաշառք ստանալուն օժանդակելու համար:

As a result of the operational-intelligence measures and evidentiary actions implemented jointly with the RA National Security Service on the criminal proceedings carried out by the RA Anti-Corruption Committee, factual data were obtained that the head of the urban development division of the Baghramyan municipality of Armavir marz, T.Gh., using his official and service powers and the influence caused by them to perform an action in favor of R.S., that is, to alienate the 22 ha land belonging to the Baghramyan community to the latter without obstacles and delays by means of auction, in the period from July to August 2023, besides state payments, he demanded a bribe in particularly large amount: about 42,000 US dollars, equivalent to 16.202.760 AMD. R.S., however, bargained and promised to give the official around 17,000 USD.
Besides, T. Gh. in order to act in favor of another citizen, S.V., that is, to alienate the land of 5 ha belonging to the Baghramyan community to the latter without obstacles and delays by means of auction, during the same period mentioned above, with the assistance of C.B., demanded from S.V. a bribe of USD 7,500 equivalent to AMD 2,893,350, of which USD 3,500 was received on September 7, 2023.
On 11.10.2023, T. Gh., K. B., R. S. and S. V. were detained.
For receiving large and particularly large bribes, T. G. was charged under Article 435, part 3, point 3 of the RA Criminal Code and Article 435, part 2, point 2 of the RA Criminal Code. The investigator of the RA Anti-Corruption Committee submitted a petition to the court to select arrest as a measure of restriction to him, which was granted.