ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով կատարված նախաքննությամբ պարզվել է, որ Գ. Թ.-ն ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի պարեկին առաջարկել է կաշառք` վերջինիս կողմից իշխանական լիազորություններն օգտագործելով իր օգտին ապօրինի անգործության համար:
Մասնավորապես՝ ոստիկանության պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի երկու պարեկները 2023 թվականի մայիսի 23-ին Երևանի Բագրատունյաց փողոցում ծառայություն իրականացնելիս կանգնեցրել են Գ. Թ.-ի վարած ավտոմեքենան և կատարել վարորդի սթափության վիճակի զննություն: Ստուգման արդյունքում պարզվել է, որ Գ. Թ.-ն ավտոմեքենան վարել է ոչ սթափ վիճակում, որից հետո վերջինիս պարզաբանվել է, որ վերոնշյալ իրավախախտման համար նրա նկատմամբ կազմվելու է մեկ տարի ժամկետով տրասպորտային միջոցը վարելու իրավունքից զրկելու վերաբերյալ արձանագրություն, իսկ տրանսպորտային միջոցը տեղափոխվելու է տուգանային հրապարակ: Այդ ընթացքում վարորդ Գ. Թ.-ն իր նկատմամբ վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն չկազմելու համար պարեկներից մեկին առաջարկել է 20.000 ՀՀ դրամ կաշառք, որը, տեսաձայնագրման սարքերի դիտարկումից թաքցնելու նպատակով, անձնագրի մեջ թաքցրած փորձել է դնել պարեկային ավտոմեքենայի բեռնախցիկում: Դրանից հետո, սակայն, Գ. Թ.-ն պարեկների կողմից ձերբակալվել է՝ պաշտոնատար անձին կաշառք առաջարկելու անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածի հիմքով:
Պաշտոնատար անձին կաշառք առաջարկելու համար Գ. Թ.-ին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 436-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով:

По предварительному следствию по уголовному производству, расследуемому в Антикоррупционном комитете РА, выяснилось, что Г. Т. предложил патрулю полка Еревана патрульной службы Полиции МВД РА взятку, используя властные полномочия последнего в свою пользу за незаконное бездействие.
В частности: два патруля полка Еревана патрульной службы Полиции 23 мая 2023 года при несении службы на улице Багратуняц в Ереване остановили автомобиль, управляемый Г. Т., и провели осмотр состояния трезвости водителя. В результате проверки было установлено, что Г. Т. управлял автомобилем в нетрезвом состоянии, после чего, последнему было разъяснено, что за вышеуказанное правонарушение в отношении него будет составлен протокол о лишении права управления транспортным средством сроком на один год, а транспортное средство будет перевезено на штрафную площадку. За это время водитель Г. Т., за несоставление в отношении него протокола об административном правонарушении, предложил одному из патрулей взятку в размере 20 000 драмов РА, которую с целью сокрытия от наблюдения видеозаписывающих устройств попытался спрятать в паспорте и положить в багажник патрульного автомобиля. После этого, однако, Г. Т. был задержан патрулями на основании обоснованного подозрения о даче взятки должностному лицу.
За предложение взятки должностному лицу Г. Т. предъявлено обвинение по пункту 3 части 2 статьи 436 Уголовного кодекса РА.