ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով կատարված նախաքննությամբ պարզվել է, որ Գ. Թ.-ն ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի պարեկին առաջարկել է կաշառք` վերջինիս կողմից իշխանական լիազորություններն օգտագործելով իր օգտին ապօրինի անգործության համար:
Մասնավորապես՝ ոստիկանության պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի երկու պարեկները 2023 թվականի մայիսի 23-ին Երևանի Բագրատունյաց փողոցում ծառայություն իրականացնելիս կանգնեցրել են Գ. Թ.-ի վարած ավտոմեքենան և կատարել վարորդի սթափության վիճակի զննություն: Ստուգման արդյունքում պարզվել է, որ Գ. Թ.-ն ավտոմեքենան վարել է ոչ սթափ վիճակում, որից հետո վերջինիս պարզաբանվել է, որ վերոնշյալ իրավախախտման համար նրա նկատմամբ կազմվելու է մեկ տարի ժամկետով տրասպորտային միջոցը վարելու իրավունքից զրկելու վերաբերյալ արձանագրություն, իսկ տրանսպորտային միջոցը տեղափոխվելու է տուգանային հրապարակ: Այդ ընթացքում վարորդ Գ. Թ.-ն իր նկատմամբ վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն չկազմելու համար պարեկներից մեկին առաջարկել է 20.000 ՀՀ դրամ կաշառք, որը, տեսաձայնագրման սարքերի դիտարկումից թաքցնելու նպատակով, անձնագրի մեջ թաքցրած փորձել է դնել պարեկային ավտոմեքենայի բեռնախցիկում: Դրանից հետո, սակայն, Գ. Թ.-ն պարեկների կողմից ձերբակալվել է՝ պաշտոնատար անձին կաշառք առաջարկելու անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածի հիմքով:
Պաշտոնատար անձին կաշառք առաջարկելու համար Գ. Թ.-ին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 436-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով:

According to the preliminary investigation of the criminal proceedings investigated by the RA Anti-Corruption Committee, it was found that G. T. offered a bribe to the patrolman of the Yerevan regiment of the RA MIA police patrol service, for the latter’s illegal inactivity for his benefit, with the use of the official authority.
In particular, while serving on Bagratunyats street in Yerevan city on May 23, 2023, two patrolmen of the Yerevan police patrol service stopped the car driven by G. T. and performed an examination of the driver's state of sobriety. As a result of the inspection, it was found that G. T. drove the car in an inebriated state, after which it was explained to him that for the above-mentioned offense, he will be issued with a record of depriving him of the right to drive a vehicle for a period of one year, and the vehicle will be taken to the penalty area. Meanwhile, driver G. T. offered a bribe of AMD 20,000 to one of the patrolmen for not drawing up a record of an administrative offense against him, which he tried to hide in his passport in the trunk of a patrol car in order to hide it from the observation of video recording devices. After that, however, G. T. was detained by patrols on the basis of reasonable suspicion of offering a bribe to an official.
G. T. was charged under point 3 of part 2 of article 436 of the RA Criminal Code for offering a bribe to an official.
The preliminary investigation in the criminal proceedings has been completed. The materials of the proceedings with the indictment were sent to the supervising prosecutor with a request to approve it and send it to the court.