Այսօր «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ և «Freedom House» կազմակերպության աջակցությամբ իրականացվող «Հայաստանում ժողովրդավարական մշակույթի առաջմղում» ծրագրի շրջանակներում ուսանողների հերթական այցն էր կազմակերպվել ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտե:
Այս անգամ Կոմիտեն հյուրընկալել էր ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնի իրավագիտության ամբիոնի մագիստրանտներին:
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանն ուսանողների հետ զրուցել է կառույցի առջև դրված խնդիրների և առաքելության, գործունեության սկզբնավորումից ի վեր արձանագրված արդյունքների մասին, ինչպես նաև խոսել կոռուպցիայի դեմ տարվող պայքարի առանձնահատկություններից ու համակարգի հետ կապված օրենսդրական կարգավորումներից:
Շնորհակալություն հայտնելով Կոմիտեի նախագահին ընդունելության, մասնագիտական խորհուրդների և իրենց հուզող հարցերին համակողմանի անդրադառնալու համար՝ ուսանողները միաժամանակ հետաքրքրվել են Հակակոռուպցիոն կոմիտե աշխատանքի ընդունման ընթացակարգերից ու օրենսդրական պահանջներից, ներկայացրել իրենց դիտարկումները ոլորտին վերաբերող տարբեր հարցերի շուրջ:

Сегодня в рамках программы «Продвижение демократической культуры в Армении», осуществляемой по инициативе общественной организации «Союз информированных граждан» и при содействии организации «Freedom House», был организован очередной визит студентов в Антикоррупционный комитет РА.
На этот раз Комитет принял магистрантов кафедры юриспруденции международного научно-образовательного центра Национальной академии наук РА.
Председатель Антикоррупционного комитета Сасун Хачатрян побеседовал со студентами о поставленных перед структурой задачах и миссии, результатах, зафиксированных с самого начала деятельности, а также об особенностях борьбы с коррупцией и законодательных регулированиях, связанных с системой.
Поблагодарив председателя Комитета за прием, профессиональные советы и всестороннее обращение к волнующим их вопросам, студенты одновременно поинтересовались процедурами приема на работу в Антикоррупционный комитет и законодательными требованиями, представили свои замечания по различным вопросам, касающимся сферы.