Այսօր «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ և «Freedom House» կազմակերպության աջակցությամբ իրականացվող «Հայաստանում ժողովրդավարական մշակույթի առաջմղում» ծրագրի շրջանակներում ուսանողների հերթական այցն էր կազմակերպվել ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտե:
Այս անգամ Կոմիտեն հյուրընկալել էր ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնի իրավագիտության ամբիոնի մագիստրանտներին:
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանն ուսանողների հետ զրուցել է կառույցի առջև դրված խնդիրների և առաքելության, գործունեության սկզբնավորումից ի վեր արձանագրված արդյունքների մասին, ինչպես նաև խոսել կոռուպցիայի դեմ տարվող պայքարի առանձնահատկություններից ու համակարգի հետ կապված օրենսդրական կարգավորումներից:
Շնորհակալություն հայտնելով Կոմիտեի նախագահին ընդունելության, մասնագիտական խորհուրդների և իրենց հուզող հարցերին համակողմանի անդրադառնալու համար՝ ուսանողները միաժամանակ հետաքրքրվել են Հակակոռուպցիոն կոմիտե աշխատանքի ընդունման ընթացակարգերից ու օրենսդրական պահանջներից, ներկայացրել իրենց դիտարկումները ոլորտին վերաբերող տարբեր հարցերի շուրջ:

A regular visit of students to the RA Anti-Corruption Committee was organized today within the framework of the "Promotion of Democratic Culture in Armenia" program implemented by the initiative of the "Union of Conscious Citizens" non-governmental organization and under the support of the "Freedom House" organization.
This time, the Committee hosted the master's students of the Chair of Law of the International Scientific and Educational Center of the RA National Academy of Sciences.
Sasun Khachatryan, the Chairman of the Anti-Corruption Committee, talked with the students about the issues and mission of the organization, the results recorded since the beginning of the activity, as well as spoke of the features of the fight against corruption and the legislative regulations related to the system.
Expressing gratitude to the Chairman of the Committee for the reception, professional advice and comprehensively addressing the issues of their concern, the students expressed their interested in the Anti-Corruption Committee procedures of hiring and legislative requirements, and presented their observations on various issues related to the field.