ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Շավարշիձեին և Հայաստանում Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության կցորդ Կամո Գալուստյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի հակակոռուպցիոն կոմիտեի և Վրաստանի իրավապահ կառույցների միջև գործընկերային կապերն ընդլայնելու հնարավորությունները՝ հատկապես նկատի ունենալով, որ արդեն իսկ նախապատրաստվում է համապատասխան հուշագիր, որը կարևոր նախադրյալ կհանդիսանա իրավապահ համագործակցության ուղղությամբ ավելի արդյունավետ քայլեր ձեռնարկելու համար:
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահը վրացական կողմին ներկայացրել է կառույցի գործունեության հիմնական ուղղություններն ու կոռուպցիայի դեմ պայքարում արձանագրած արդյունքները: Սասուն Խաչատրյանը միաժամանակ վստահեցրել է, որ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն բաց է ցանկացած ձևաչափով համագործակցության համար և առկա է անհրաժեշտ կամք ու ցանկություն՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարում առավել ակտիվ աշխատանքներ իրականացնելու ուղղությամբ՝ հաշվի առնելով նաև այն հանգամանքը, որ կոռուպցիան այլևս ոչ միայն առանձին պետությունների խնդիր է, այլև անդրազգային երևույթ, որի կանխարգելման գործում շատ կարևոր է միջազգային համագործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարևորել են նաև համատեղ գործունեության ակտիվացումը օպերատիվ-հետախուզական աշխատանքներում:
Դեսպան Շավարշիձեն համոզմունք է հայտնել, որ այս հանդիպումը նոր խթան կհանդիսանա երկու երկրների միջև իրավապահ համագործակցության խորացման և ընդլայնման համար:

Председатель Антикоррупционного комитета РА Сасун Хачатрян принял Чрезвычайного и полномочного посла Грузии в Республике Армения - Георгия Шаваршидзе и атташе полиции МВД Грузии в Армении - Камо Галустяна.
В ходе встречи были обсуждены возможности расширения партнерских связей между Антикоррупционным комитетом Армении и правоохранительными структурами Грузии, особенно с учетом того, что уже готовится соответствующий меморандум, который станет важной предпосылкой для принятия более эффективных шагов в направлении правоохранительного сотрудничества.
Председатель Антикоррупционного комитета представил грузинской стороне основные направления деятельности структуры и результаты борьбы с коррупцией. Сасун Хачатрян в то же время заверил, что Антикоррупционный комитет открыт для сотрудничества в любом формате и есть необходимая воля и желание проводить более активную работу в борьбе с коррупцией, учитывая также то обстоятельство, что коррупция отныне является не только проблемой отдельных государств, но и транснациональным явлением, в деле предотвращения которого очень важно международное сотрудничество.
В ходе встречи стороны также отметили важность активизации совместной деятельности в оперативно-розыскных работах.
Посол Шаваршидзе выразил уверенность, что эта встреча станет новым стимулом для углубления и расширения правоохранительного сотрудничества между двумя странами.