Մայիսի 16-ին ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանն ընդունել է Իրավունքի զարգացման միջազգային կազմակերպության (IDLO) ծրագրերի տնօրեն Ֆրանկո Սանչես-Հիդալգոյին և Երևանում IDLO գրասենյակի ղեկավար Օլենա Ռոդիոնենկոյին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են IDLO-ի հետ համագործակցության շրջանակում Հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչների և օպերատիվ աշխատակիցների մասնագիտական կարողությունների զարգացմանը միտված վերապատրաստման դասընթացների անցկացմանն ու միջազգային փորձագետների ներգրավմամբ փորձի փոխանակման ծրագրերին առնչվող հարցեր: Կոմիտեի նախագահի խոսքով՝ վերջին շրջանում կառույցի աշխատակիցների համար IDLO-ի աջակցությամբ պարբերաբար կազմակերպվող դասընթացներն իսկապես ծառայում են իրենց նպատակին՝ տալով շոշափելի արդյունքներ և նպաստելով մասնագիտական հմտությունների կատարելագործմանը:
Աշխատանքային այցով առաջին անգամ Հայաստանում գտնվող IDLO ծրագրերի տնօրեն Ֆրանկո Սանչես-Հիդալգոն և կազմակերպության երևանյան գրասենյակի ղեկավար Օլենա Ռոդիոնենկոն շնորհակալություն են հայտնել Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահին արդյունավետ համագործակցության համար և վերահաստատել իրենց պատրաստակամությունը Կոմիտեի հետ գործընկերային կապերի ընդլայնման ու վերապատրաստման տարբեր ծրագրերով աջակցելու հարցում՝ դրանք համարելով հակակոռուպցիոն պայքարի միջոցառումների կարևոր բաղադրիչ:

16-го мая председатель Антикоррупционного комитета РА Сасун Хачатрян принял директора программ международной организации развития права (IDLO) Франко Санчес-Идальго и руководителя офиса IDLO в Ереване Елену Родионенко.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с проведением курсов переподготовки, направленных на развитие профессиональных навыков следователей и оперативных сотрудников Антикоррупционного комитета в рамках сотрудничества с IDLO и программами обмена опытом с привлечением международных экспертов. По словам председателя комитета, в последнее время регулярно организуемые курсы для сотрудников структуры при поддержке IDLO действительно служат своей цели, давая ощутимые результаты и способствуя совершенствованию профессиональных навыков.
Впервые находящийся с рабочим визитом в Армении директор программ IDLO Франко Санчес-Идальго и руководитель ереванского офиса организации Елена Родионенко поблагодарили председателя Антикоррупционного комитета за эффективное сотрудничество и подтвердили свою готовность в вопросе расширения партнерских связей с комитетом и содействия различным программам переподготовки, считая их важной составляющей мероприятий по борьбе с коррупцией.