Մայիսի 16-ին ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանն ընդունել է Իրավունքի զարգացման միջազգային կազմակերպության (IDLO) ծրագրերի տնօրեն Ֆրանկո Սանչես-Հիդալգոյին և Երևանում IDLO գրասենյակի ղեկավար Օլենա Ռոդիոնենկոյին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են IDLO-ի հետ համագործակցության շրջանակում Հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչների և օպերատիվ աշխատակիցների մասնագիտական կարողությունների զարգացմանը միտված վերապատրաստման դասընթացների անցկացմանն ու միջազգային փորձագետների ներգրավմամբ փորձի փոխանակման ծրագրերին առնչվող հարցեր: Կոմիտեի նախագահի խոսքով՝ վերջին շրջանում կառույցի աշխատակիցների համար IDLO-ի աջակցությամբ պարբերաբար կազմակերպվող դասընթացներն իսկապես ծառայում են իրենց նպատակին՝ տալով շոշափելի արդյունքներ և նպաստելով մասնագիտական հմտությունների կատարելագործմանը:
Աշխատանքային այցով առաջին անգամ Հայաստանում գտնվող IDLO ծրագրերի տնօրեն Ֆրանկո Սանչես-Հիդալգոն և կազմակերպության երևանյան գրասենյակի ղեկավար Օլենա Ռոդիոնենկոն շնորհակալություն են հայտնել Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահին արդյունավետ համագործակցության համար և վերահաստատել իրենց պատրաստակամությունը Կոմիտեի հետ գործընկերային կապերի ընդլայնման ու վերապատրաստման տարբեր ծրագրերով աջակցելու հարցում՝ դրանք համարելով հակակոռուպցիոն պայքարի միջոցառումների կարևոր բաղադրիչ:

On May 16, the Chairman of the RA Anti-Corruption Committee, Sasun Khachatryan, hosted Franco Sanchez-Hidalgo, the director of programmes of the International Development Law Organization (IDLO), and Olena Rodionenko, the head of the IDLO office in Yerevan.
Issues related to conducting training courses aimed at developing the professional abilities of Anti-Corruption Committee investigators and operational officers and best practice exchange programs with the involvement of international experts were discussed during the meeting within the framework of cooperation with IDLO. According to the chairman of the committee, the recently organized trainings for the officers of the structure with the support of IDLO really serve their purpose, giving tangible results and contributing to the improvement of professional skills.
Franco Sanchez-Hidalgo director of IDLO programs, who was for the first time in Armenia on a working visit, and Olena Rodionenko, the head of the Yerevan office thanked the chairman of the Anti-Corruption Committee for effective cooperation and reaffirmed their readiness to support the Committee in expanding partnership relations and training with various programs, considering them important elements in the fight against corruption.