ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին և ԱՄՆ դեսպանատան Թմրամիջոցների դեմ պայքարի ու իրավապահ համագործակցության բյուրոյի («INL») տնօրեն Ալեքսիս Հաֆթվանին:
Ողջունելով նորանշանակ դեսպանին՝ Սասուն Խաչատրյանը ներկայացրել է Կոմիտեի գործունեության հիմնական ուղղությունները, կոռուպցիայի դեմ պայքարում արձանագրած արդյունքները, անդրադարձել հիմնական առաջնահերթություններին՝ այդ թվում՝ կառույցը պատրաստված կադրերով ու ժամանակակից տեխնիկայով համալրելու գործընթացին: Կոմիտեի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել ամերիկյան կողմին՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարում իրականացվող աշխատանքներին, ինչպես նաև անհրաժեշտ տեխնիկա ձեռք բերելու հարցում շարունակական աջակցություն ցուցաբերելու համար:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բյուրոյի («INL») հետ սերտ համագործակցությանն ու դրա շրջանակում վերապատրաստման և փորձագետների ներգրավմամբ տարբեր ծրագրերի իրականացման արդյունավետությանը: Սասուն Խաչատրյանը կարևորել է նաև ամերիկյան գործընկերների աջակցությունը միջազգային իրավական փոխօգնության հարցումներին առնչվող աշխատանքներում:
Դեսպան Քվինը, ընդգծելով Հակակոռուպցիոն կոմիտեի կարևոր դերակատարումը Հայաստանի իրավապահ համակարգում, հատկապես ողջունելի է համարել այն հանգամանքը, որ Կոմիտեին հաջողվել է գործունեության կարճ ժամանակահատվածում արդեն իսկ որոշակի դրական արդյունքներ արձանագրել կոռուպցիայի դեմ պայքարում:
ԱՄՆ դեսպանը կարևորել է Հակակոռուպցիոն կոմիտեի հետ տարվող աշխատանքները և պատրաստակամություն հայտնել նույն արդյունավետությամբ շարունակել ձևավորված սերտ համագործակցությունը:

Председатель Антикоррупционного комитета РА Сасун Хачатрян принял Чрезвычайного и полномочного посла США в РА - Кристину Куинн, и директора Бюро по борьбе с наркотиками и сотрудничеству правоохранительных органов («INL») посольства США - Алексиса Хафтвана.
Приветствуя новоназначенного посла, Сасун Хачатрян представил основные направления деятельности Комитета, результаты борьбы с коррупцией, коснулся основных приоритетов, в том числе процесса оснащения структуры подготовленными кадрами и современной техникой. Председатель комитета поблагодарил американскую сторону за продолжительное содействие в работах по борьбе с коррупцией, а также в приобретении необходимой техники.
В ходе встречи стороны коснулись также тесного сотрудничества с Бюро по борьбе с наркотиками и сотрудничеству правоохранительных органов («INL») и эффективности осуществления различных программ по переподготовке и привлечению экспертов. Сасун Хачатрян также отметил важность содействия американских партнеров в работе, связанной с запросами международной правовой взаимопомощи.
Посол Куинн, подчеркнув важную роль Антикоррупционного комитета в правоохранительной системе Армении, особо приветствовал то обстоятельство, что комитету удалось за короткий период деятельности зафиксировать определенные положительные результаты в борьбе с коррупцией.
Посол США отметил важность работ, проводимых с Антикоррупционным комитетом РА, и выразил готовность продолжить тесное сотрудничество с той же эффективностью.