Այսօր «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ ուսանողների հերթական այցն էր կազմակերպվել ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտե: Այս անգամ Կոմիտեն հյուրընկալել էր Հայաստանի Եվրոպական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողներին:
Ուսանողները հանդիպել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանի հետ, ով նրանց ներկայացրել է նորաստեղծ կառույցի գործունեությունը, կոռուպցիայի դեմ տարվող պայքարի և Կոմիտեի ծառայողի մասնագիտական առանձնահատկությունները: Ըստ Կոմիտեի նախագահի՝ ապագա իրավաբանները Կոմիտեի ծառայողի աշխատանքն ընտրելու դեպքում կարող են վստահ լինել, որ ընտրել են արժանապատիվ գործ, որը, բարդ և խիստ պատասխանատու լինելով հանդերձ, շատ հետաքրքիր է, ինչպես նաև լայն հնարավորություն է ընձեռում ինքնակատարելագործվելու և ամենատարբեր բնագավառներից նոր գիտելիքներ ձեռք բերելու համար:
Սասուն Խաչատրյանը, պատասխանելով ուսանողներին հետաքրքրքող հարցերին, նրանց ներկայացրել է օրինակներ քննիչի աշխատանքից և սեփական փորձից, խոսել հակակոռուպցիոն կրթության ներդրման կարևորությունից:

Today, a regular visit of students to the RA anti-corruption committee was organized at the initiative of the "Union of informed citizens" public organization. This time the Committee hosted the students of the Faculty of Law of the European University of Armenia.
The students met with the chairman of the Anti-corruption Committee, Sasun Khachatryan, who presented them with the activities of the newly created structure, the fight against corruption, and the professional features of the Committee's employee. According to the Chairman of the Committee, if future lawyers choose the work of the Committee's employee, they can be sure that they have chosen a dignified job, which, while being complicated and highly responsible, is very interesting, and also provides a wide opportunity for self-improvement and acquiring new knowledge in various fields.
Sasun Khachatryan, answering questions interesting for the students, presented them with examples from the investigator's work and his own experience, spoke about the importance of introducing anti-corruption education.