Այսօր «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ ուսանողների հերթական այցն էր կազմակերպվել ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտե: Այս անգամ Կոմիտեն հյուրընկալել էր Հայաստանի Եվրոպական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողներին:
Ուսանողները հանդիպել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանի հետ, ով նրանց ներկայացրել է նորաստեղծ կառույցի գործունեությունը, կոռուպցիայի դեմ տարվող պայքարի և Կոմիտեի ծառայողի մասնագիտական առանձնահատկությունները: Ըստ Կոմիտեի նախագահի՝ ապագա իրավաբանները Կոմիտեի ծառայողի աշխատանքն ընտրելու դեպքում կարող են վստահ լինել, որ ընտրել են արժանապատիվ գործ, որը, բարդ և խիստ պատասխանատու լինելով հանդերձ, շատ հետաքրքիր է, ինչպես նաև լայն հնարավորություն է ընձեռում ինքնակատարելագործվելու և ամենատարբեր բնագավառներից նոր գիտելիքներ ձեռք բերելու համար:
Սասուն Խաչատրյանը, պատասխանելով ուսանողներին հետաքրքրքող հարցերին, նրանց ներկայացրել է օրինակներ քննիչի աշխատանքից և սեփական փորձից, խոսել հակակոռուպցիոն կրթության ներդրման կարևորությունից:

Сегодня по инициативе общественной организации «Союз информированных граждан» организован очередной визит студентов в антикоррупционный комитет РА. На этот раз Комитет принимал студентов юридического факультета Европейского университета Армении.
Студенты встретились с председателем Антикоррупционного комитета Сасуном Хачатряном, который представил им деятельность недавно созданной структуры, борьбу с коррупцией, профессиональные особенности служащего Комитета. По словам Председателя Комитета, если будущие юристы выберут работу сотрудника Комитета, они могут быть уверены, что выбрали достойную работу, которая, будучи сложной и высокоответственной, очень интересна, а также дает широкие возможности для самосовершенствования и получения новых знаний в различных областях.
Сасун Хачатрян, отвечая на интересующие студентов вопросы, представил им примеры из работы следователя и собственного опыта, рассказал о важности внедрения антикоррупционного образования.