ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչությունից ստացված նյութերի հիման վրա ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով կատարված նախաքննության ընթացքում բացահայտվել են ոստիկանության պաշտոնատար անձանց կողմից կաշառք պահանջելու և ստանալու, ինչպես նաև քաղաքացիների կողմից ոստիկանության պաշտոնատար անձանց կաշառք տալու առերևույթ հանցագործությունների նոր դեպքեր:
Մասնավորապես՝ քրեական վարույթով փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայության տեսուչներ Ա. Ս.-ն, Մ. Հ.-ն, Վ. Խ.-ն և Հ. Գ.-ն երթևեկության կանոնների խախտումներ թույլ տված մի շարք վարորդների օգտին ապօրինի անգործության՝ խախտումները չարձանագրելու և վարչական պատասխանատվության չենթարկելու համար, վերջիններից որպես կաշառք ստացել են տարբեր չափերի գումարներ:
Ճանապարհային ոստիկանության վերը նշված չորս տեսուչները կաշառք ստանալու կասկածանքով 20.02.2023թ.-ին ձերբակալվել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչի կողմից:

На основании материалов, полученных из Управления внутренней безопасности полиции МВД РА, в ходе предварительного следствия по уголовному производству, инициированному Антикоррупционным комитетом РА, были выявлены новые случаи видимых преступлений, связанных с требованием и получением взятки должностными лицами полиции, а также дачи взятки должностным лицам полиции гражданами.
В частности, по уголовному производству были получены фактические данные о том, что инспекторы службы «Дорожная полиция» А. С., М. Г., В. Х. и Г. Г. за незаконное бездействие в пользу ряда водителей, допустивших нарушения правил дорожного движения, не фиксируя нарушения и не привлекая их к административной ответственности, получили от последних в качестве взятки суммы в разных размерах.
Вышеупомянутые четыре инспектора дорожной полиции были арестованы 20.02.2023 следователем Антикоррупционного комитета по подозрению в получении взятки.
Проводится предварительное следствие. Предпринимаются необходимые оперативно-розыскные мероприятия, а также проводятся следственные и процессуальные действия для установления видимых преступлений, а также всего круга лиц, совершивших их.