ՀՀ ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչությունից ստացված նյութերի և ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ստացված տեղեկությունների հիման վրա Հակակոռուպցիոն կոմիտեում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ ոստիկանության պաշտոնատար անձանց կողմից կաշառք ստանալու առերևույթ հանցագործության դեպքերի առթիվ:
Մասնավորապես՝ քրեական վարույթով փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ ոստիկանության «Ճանապարհային ոստիկանության» տեսուչներ Ն. Թ.-ն, Ռ. Ն.-ն և Գ. Ե.-ն ճանապարհային երթևեկության կանոնների խախտումներ թույլ տված՝ երկու տասնյակից ավելի վարորդների նկատմամբ վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություններ չկազմելու դիմաց վերջիններից որպես կաշառք պահանջել և ստացել են տարբեր չափերի՝ 5000-20000 ՀՀ դրամ գումար:
19.01.2023 թ.-ին ՃՈ տեսուչներ Գ. Ե.-ն և Ռ. Ն.-ն կաշառք ստանալու կասկածանքով ձերբակալվել են ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչի կողմից: 20.01.2023 թ.-ին նույն կասկածանքով ձերբակալվել է նաև ՃՈ տեսուչ Ն. Թ.-ն:

На основании материалов, полученных из Управления внутренней безопасности Полиции РА, и информации, полученной в результате оперативно-розыскных мероприятий, проведенных Антикоррупционным комитетом РА, в Антикоррупционном комитете возбуждено уголовное дело по пунктам 1 и 2 части 2 статьи 435 Уголовного кодекса РА относительно предполагаемого преступления получения взятки должностными лицами.
В частности, в рамках уголовного производства были получены фактические данные о том, что инспекторы полиции «Дорожная полиция» Н. Т., Р. Н. и Г. Е. требовали взятку от более чем двух десятков водителей, допустивших нарушения правил дорожного движения, и получили в качестве взятки различные суммы от 5000 до 20000 драмов РА за несоставление протоколов об административных правонарушениях.
19.01.2023 г. инспекторы ДП Г. Е. и Р. Н. по подозрению в получении взятки были задержаны следователем Антикоррупционного комитета РА. 20.01.2023 г. по одному и тому же подозрению был задержан и инспектор ДП - Н. Т.
Ведется следствие. Предпринимаются необходимые оперативно-розыскные мероприятия, а также проводятся следственные и процессуальные действия в целях выяснения всего комплекса видимых преступлений, а также лиц, их совершивших.