ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում հիմնավորվել է, որ Արմավիր քաղաքից դեպի Երևան և հակառակ ուղղությամբ ապօրինի ուղևորափոխադրումներ իրականացնող վարորդների գործունեությանը չխոչընդոտելու դիմաց ՀՀ ոստիկանության Արմավիրի բաժնի ՊՊԾ դասակի առաջին ջոկի հրամանատար Ա. Ս.-ն կարգավարի գործունեություն իրականացնող անձանցից պահանջել և ստացել է կաշառք:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ ապօրինի ուղևորափոխադրումներն Արմավիրի ավտոկայանի տարածքում համակարգել են կարգավարի գործառույթներ իրականացնող Ս. Հ.-ն և Գ. Ե.-ն, որոնք մտերիմ հարաբերությունների մեջ են գտնվել ՀՀ ոստիկանության վերը նշված պաշտոնյայի հետ: Վերջինս, քաջատեղյակ լինելով Արմավիրի մարզի մի շարք վարորդների կողմից յուրաքանչյուր օր Արմավիրի ավտոկայանի հարակից տարածքից դեպի Երևանի կենտրոնական ավտոկայան և հակառակ ուղղությամբ առանց համապատասխան լիցենզիայի առկայության ապօրինի ուղևորափոխադրումներ իրականացնելու մասին, կաշառք ստանալու դիմաց չի արձանագրել վարչական իրավախախտումները:
Արդյունքում՝ Ս. Հ.-ն և Գ. Ե.-ն 2021 թ. դեկտեմբերից 2022 թ. ապրիլն ընկած ժամանակահատվածում վարորդներից հավաքել և Ա. Ս.-ի պահանջով վերջինիս տվել են ընդհանուր 220.000 ՀՀ դրամ կաշառք, որի մի մասը վճարային տերմինալների միջոցով տարբեր օրերի փոխանցել են Ա. Ս.-ի էլեկտրոնային դրամապանակին:
Վերը նշված հանցավոր արարքների կատարման համար Ա. Ս.-ին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի (ուժի մեջ է մտել՝ 01.08.2003 թվականին, ուժը կորցրել է՝ 01.07.2022) 311-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, Ս. Հ.-ին և Գ. Ե.-ին` ՀՀ գործող քրեական օրենսգրքի 436-րդ հոդվածի 1-րդ մասով:
Ա. Ս.-ի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանքը:
Քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է: Վարույթի նյութերը մեղադրական եզրակացությամբ հանձնվել են հսկող դատախազին, ում կողմից այն հաստատվել է, և նյութերն ուղարկվել են դատարան:

В ходе предварительного следствия уголовного производства, расследуемого антикоррупционным комитетом РА, было обосновано, что командир первого отряда взвода СГО отдела Армавир полиции РА А. С. за непрепятствование деятельности водителей, осуществляющих незаконные пассажирские перевозки из города Армавир в Ереван и в обратном направлении, потребовал и получил взятку от лиц, осуществляющих деятельность диспетчера.
Следствием установлено, что незаконные пассажирские перевозки на территории автовокзала Армавира координировали осуществляющие функции диспетчера С. Г. и Г. Е., которые находились в близких отношениях с вышеуказанным должностным лицом Полиции РА. Последний, будучи хорошо осведомленным о том, что ряд водителей марза Армавир ежедневно осуществляют незаконные пассажирские перевозки с территории, прилегающей к автовокзалу Армавира, на центральный автовокзал Еревана и в обратном направлении без наличия соответствующей лицензии, за получение взятки не протоколировал административных правонарушений.
В результате, С. Г. и Г. Е. в промежутке времени с декабря 2021 года по апрель 2022 года собрали у водителей и по требованию А. С. дали последнему взятку в общей сложности 220 000 драмов РА, часть которой через платежные терминалы в разные дни перечисляли на электронный кошелек А. С.
За совершение вышеуказанных преступных деяний А. С. предъявлено обвинение по части 2 статьи 311 Уголовного кодекса РА (вступило в силу - 01.08.2003 г. утратило силу - 01.07.2022 г.), С. Г. и Г. Е. - по части 1 статьи 436 действующего Уголовного кодекса РА.
В качестве меры пресечения в отношении А. С. был применен арест.
Предварительное следствие по уголовному производству завершено. Материалы производства с обвинительным заключением были переданы надзорному прокурору, которым оно было утверждено, и материалы были направлены в суд.