ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ ՍՊ ընկերության կողմից ՌԴ արտահանման ենթակա մեկ բեռնատար հավի ձվի խմբաքանակի տեղափոխման հետ կապված խնդիրների պատճառով ձվի պիտանելիության ժամկետն անցել է, և այն հետ է վերադարձվել ՀՀ՝ ոչնչացման նպատակով: Սակայն ՍՊԸ ընկերության տնօրեն Ռ. Հ.-ն, իր օգտին ապօրինի գործողություն կատարելու, այն է՝ ժամկետանց հավի ձուն ՀՀ կառավարության որոշմամբ սահմանված կարգի խախտմամբ ոչնչացնելու գործընթացը կազմակերպելու համար, 2022 թվականի նոյեմբերի 24-ին ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Արմավիրի մարզային կենտրոնի ղեկավար Ա. Մ.-ին տվել է 250.000 ՀՀ դրամ կաշառք:
Նախաքննությամբ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ ՍՊ ընկերության տնօրեն Ռ. Հ.-ն հիշյալ ժամկետանց ձվի խմբաքանակը փաստացի չի ոչնչացրել, այլ փոխարենը պիտանելիության ժամկետն անցած ավելի հին ձվի չնչին խմբաքանակ է ոչնչացրել: Դրանից հետո ՍԱՏՄ Արմավիրի մարզային կենտրոնի գլխավոր մասնագետ-տեսուչ Գ. Պ.-ն կազմել է արձանագրություն այն մասին, թե իբր արտահանման ենթակա ժամկետանց ձվի ամբողջ խմբաքանակը ոչնչացվել է, ինչն այնուհետև հաստատել է իր ստորագրությամբ, որի դիմաց տեսչական մարմնի Արմավիրի մարզային կենտրոնի ղեկավարի դրդմամբ ՍՊ ընկերության տնօրեն Ռ. Հ-ից որպես կաշառք ստացել է մեկ արկղ ձու:
Սահմանված կարգի խախտմամբ ոչնչացման գործընթացի կազմակերպման հետևանքով ժամկետանց ձվի որոշ մասը ըստ էության իրացվել է, ինչով էական վնաս է պատճառվել հասարակության օրինական շահերին:
26.12.2022 թ.-ին ՀՀ ՍԱՏՄ Արմավիրի մարզային կենտրոնի ղեկավար Ա. Մ.-ն, ՍԱՏՄ երկու պաշտոնատար անձինք և ՍՊ ընկերության տնօրեն Ռ. Հ.-ն ձերբակալվել են ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչի կողմից:

В результате оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых Антикоррупционным комитетом РА, были получены фактические данные о том, что из-за проблем, связанных с транспортировкой ООО одной партии куриных яиц для экспорта в РФ, истек и был возвращен в РА для уничтожения. Однако, директор ООО Р. Г. для совершения противоправного действия в свою пользу, в целях организации процесса уничтожения просроченных куриных яиц, в нарушение порядка, установленного постановлением Правительства РА, 24 ноября 2022 г., дал взятку в размере 250 000 драмов А. М. - начальнику центра марза Армавир Инспеционного органа по безопасности пищевых продуктов.
В ходе предварительного следствия были получены фактические данные о том, что директор ООО Р. Г. на самом деле не уничтожил указанную партию просроченных яиц, а вместо этого уничтожил небольшую партию старых яиц, срок годности которых истек. После этого, главный специалист-инспектор Г. П. составил протокол о том, что вся партия просроченных яиц, предназначенных для вывоза, якобы уничтожена, что затем подтвердил своей подписью, взамен на что, по подстрекательству начальника центра марза Армавир Инспекционного органа, получил ящих яиц в качестве взятки от директора ООО Р. Г.
В результате организации процесса уничтожения с нарушением установленного порядка, часть просроченных яиц была фактически реализована, что нанесло значительный ущерб законным интересам общества.
26.12.2022 начальник центра марза Армавир ИОБПП РА - А. М., два сотрудника ИОБПП и директор ООО - Р. Г., были задержаны следователем Антикоррупционного комитета РА.