ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ ՍՊ ընկերության կողմից ՌԴ արտահանման ենթակա մեկ բեռնատար հավի ձվի խմբաքանակի տեղափոխման հետ կապված խնդիրների պատճառով ձվի պիտանելիության ժամկետն անցել է, և այն հետ է վերադարձվել ՀՀ՝ ոչնչացման նպատակով: Սակայն ՍՊԸ ընկերության տնօրեն Ռ. Հ.-ն, իր օգտին ապօրինի գործողություն կատարելու, այն է՝ ժամկետանց հավի ձուն ՀՀ կառավարության որոշմամբ սահմանված կարգի խախտմամբ ոչնչացնելու գործընթացը կազմակերպելու համար, 2022 թվականի նոյեմբերի 24-ին ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Արմավիրի մարզային կենտրոնի ղեկավար Ա. Մ.-ին տվել է 250.000 ՀՀ դրամ կաշառք:
Նախաքննությամբ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ ՍՊ ընկերության տնօրեն Ռ. Հ.-ն հիշյալ ժամկետանց ձվի խմբաքանակը փաստացի չի ոչնչացրել, այլ փոխարենը պիտանելիության ժամկետն անցած ավելի հին ձվի չնչին խմբաքանակ է ոչնչացրել: Դրանից հետո ՍԱՏՄ Արմավիրի մարզային կենտրոնի գլխավոր մասնագետ-տեսուչ Գ. Պ.-ն կազմել է արձանագրություն այն մասին, թե իբր արտահանման ենթակա ժամկետանց ձվի ամբողջ խմբաքանակը ոչնչացվել է, ինչն այնուհետև հաստատել է իր ստորագրությամբ, որի դիմաց տեսչական մարմնի Արմավիրի մարզային կենտրոնի ղեկավարի դրդմամբ ՍՊ ընկերության տնօրեն Ռ. Հ-ից որպես կաշառք ստացել է մեկ արկղ ձու:
Սահմանված կարգի խախտմամբ ոչնչացման գործընթացի կազմակերպման հետևանքով ժամկետանց ձվի որոշ մասը ըստ էության իրացվել է, ինչով էական վնաս է պատճառվել հասարակության օրինական շահերին:
26.12.2022 թ.-ին ՀՀ ՍԱՏՄ Արմավիրի մարզային կենտրոնի ղեկավար Ա. Մ.-ն, ՍԱՏՄ երկու պաշտոնատար անձինք և ՍՊ ընկերության տնօրեն Ռ. Հ.-ն ձերբակալվել են ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչի կողմից:

As a result of the operative-investigative measures undertaken by the RA Anti-Corruption Committee, factual data was obtained that due to problems related to the transportation of one truckload of chicken eggs to be exported to the Russian Federation by the SP company, the egg expired and was returned to RA for destruction. However, director of LLC company R. H., in order to organize the process of destroying expired chicken eggs in violation of the procedure established by the RA government's decision to commit an illegal act in his favor, on November 24, 2022, the head of the Armavir Regional Center of the RA Food Safety Inspection Authority A. He gave a bribe of AMD 250,000 to M.
During the preliminary investigation, factual data were obtained that the director of SP company R. H. did not actually destroy said batch of expired eggs, but instead destroyed a small batch of older eggs that had passed their expiration date. After that, chief specialist-inspector G. P. made a record that the entire batch of expired eggs to be exported was allegedly destroyed, which he then confirmed with his signature, in return for which, at the instigation of the head of the Armavir regional center of the inspection body, the director of SP company R. Received a box of eggs from H as a bribe.
As a result of the organization of the destruction process in violation of the established order, some of the expired eggs were actually sold, which caused significant damage to the legal interests of the society.
On 26.12.2022, the head of Armavir regional center of RA SATM A. M., two SATM officials and director of SP company R. H. were arrested by the RA Anti-Corruption Committee investigator.