ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթով ձեռք են բերվել փաստական տվյալներ այն մասին, որ ուղևորափոխադրումներով զբաղվող ՍՊ ընկերության աշխատակիցների կողմից մի շարք վարորդների միջոցով Արմավիր քաղաքից դեպի Երևան և հակառակ ուղղությամբ տարբեր ավտոմեքենաներով առանց հատուկ թույլտվության կազմակերպվել և իրականացվել է ապօրինի ձեռնարկատիրական գործունեություն:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ հիշյալ ապօրինի գործունեությունն Արմավիր քաղաքի ավտոկայանի տարածքում համակարգել են կարգավարի գործառույթներ իրականացնող Ս. Հ.-ն և Գ. Ե.-ն, որոնք մտերիմ հարաբերությունների մեջ են գտնվել ՀՀ ոստիկանության Արմավիրի բաժնի պարեկապահակային ծառայության պետի տեղակալ Ա. Ս.-ի հետ: Վերջինս, տեղեկանալով առանց հատուկ թույլտվության վերոհիշյալ գործունեության մասին, Ս. Հ.-ի և Գ. Ե.-ի օգտին ակնհայտ ապօրինի անգործության, այն է` առերևույթ վարչական իրավախախտումը չկանխելու և չբացահայտելու համար, նրանցից պահանջել է կաշառք: Արդյունքում Ս. Հ.-ն և Գ. Ե.-ն 2021թ. դեկտեմբերից 2022թ. ապրիլն ընկած ժամանակահատվածում վարորդներից հավաքել և Ա. Ս.-ի պահանջով վերջինիս տվել են ընդհանուր 220.000 ՀՀ դրամ կաշառք, որի մի մասը վճարային տերմինալների միջոցով տարբեր օրերի փոխանցել են Ա. Ս.-ի էլեկտրոնային դրամապանակին:
Վերը նշված հանցավոր արարքների կատարման համար Ա. Ս.-ին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի (ուժի մեջ է մտել՝ 01.08.2003 թվականին, ուժը կորցրել է՝ 01.07.2022) 311-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, Ս. Հ.-ին և Գ. Ե.-ին` ՀՀ գործող քրեական օրենսգրքի 436-րդ հոդվածի 1-րդ մասով:
03.11.2022թ.-ին Ա. Ս.-ն, Ս. Հ.-ն և Գ. Ե.-ն ձերբակալվել են ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչի կողմից:
04.11.2022 թ.-ին Ա. Ս.-ի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու միջնորդություն է ներկայացվել Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարան, որը բավարարվել է:

В рамках уголовного производства, расследуемого Антикоррупционным комитетом РА, были получены фактические данные о том, что сотрудники ООО, занимающиеся пассажирскими перевозками, посредством ряда водителей на разных автомобилях из города Армавир в Ереван и в обратном направлении без специального разрешения организовали и осуществили незаконную предпринимательскую деятельность.
В ходе предварительного следствия было установлено, что упомянутую незаконную деятельность на территории автостанции города Армавир координировали осуществляющие функции диспетчера С. Г. и Г. Е., которые находились в близких отношениях с заместителем начальника патрульно-постовой службы отдела Армавир Полиции РА А. С. Последний, узнав о вышеупомянутой деятельности без специального разрешения, потребовал у них взятку за заведомо незаконное бездействие в пользу С. Г. и Г. Е.
В результате С. Г. и Г. Е. в период с декабря 2021 года по апрель 2022 года собрали у водителей и по требованию А. С. дали ему взятку в общей сложности 220.000 драмов РА, часть которой через платежные терминалы в разные дни перечисляли на электронный кошелек А. С.
За совершение вышеуказанных преступных деяний А. С. предъявлено обвинение по части 2 статьи 311 Уголовного кодекса РА (вступило в силу 01.08.2003 г., утратило силу 01.07.2022 г.), а С. Г. и Г. Е. - по части 1 статьи 436 действующего Уголовного кодекса РА.
03.11.2022г. А. С., С. Г. и Г. Е. были задержаны следователем Антикоррупционного комитета РА.
04.11.2022 г. в Суд общей юрисдикции Еревана было представлено ходатайство об избрании заключения под стражу в качестве меры пресечения в отношении А. С, которое было удовлетворено.