ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում բացահայտվել է ՀՀ ոստիկանության աշխատակիցներին կաշառք առաջարկելու դեպք:
Մասնավորապես՝ Ա. Գ.-ն և Է. Գ.-ն, ծառայություն իրականացնելիս Բագրատունյաց պողոտայում ժամը 04:00-ի սահմաններում, նկատելով երթևեկելի գոտու 2-րդ շարքում կայանված «Opel» մակնիշի ավտոմեքենա, մոտեցել են վարորդին, պահանջել փաստաթղթերը, կատարել սթափության զննում: Պարզելով, որ վարորդը՝ Մասիս քաղաքի բնակիչ Ա. Հ.-ն, գտնվում է ոչ սթափ վիճակում, ավտոմեքենան տեղափոխել են ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայության հատուկ պահպանվող տարածք: Իր օգտին պաշտոնատար անձանց կողմից ապօրինի անգործության՝ վարչական իրավախախտում կատարելու վերաբերյալ արձանագրություն չկազմելու դիմաց Ա. Հ.-ն ոստիկանության աշխատակիցներին առաջարկել է 20.000 ՀՀ դրամ կաշառք: Չնայած վերջիններիս զգուշացումներին, որ գումար առաջարկելը քրեորեն պատժելի արարք է, Ա. Հ.-ն շարունակել է պնդել՝ կաշառքի առարկա հանդիսացող գումարը նետելով ծառայողական մեքենայի մեջ:
Ա. Հ.-ն ոստիկանության պարեկների կողմից ձերբակալվել ու տեղափոխվել է ՀՀ ոստիկանության Մալաթիայի բաժին:
Վերը նշված հանցավոր արարքի կատարման համար Ա. Հ.-ին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 436-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով:

В рамках уголовного производства, расследуемого Антикоррупционным комитетом РА, раскрыт случай предложения взятки сотрудникам полиции РА.
В частности, А. Г. и Е. Г., при осуществлении службы на проспекте Багратуняц около 04:00, заметив припаркованный во 2-м ряду проезжей части автомобиль марки «Opel», подошли к водителю, потребовали документы, провели осмотр трезвости. Установив, что водитель - житель города Масис - находится в нетрезвом состоянии, автомобиль был доставлен на особо охраняемую территорию патрульной службы Полиции РА. За неправомерное бездействие должностных лиц в свою пользу А. Г. предложил сотрудникам полиции взятку в размере 20 000 драмов РА. Несмотря на предупреждения последних о том, что предложение денег является уголовно наказуемым деянием, А. Г. продолжал настаивать, бросая деньги, являющиеся предметом взятки, в служебную машину.
А. Г. был задержан патрулями полиции и переведен в отделение Малатия Полиции РА.
За совершение вышеуказанного преступного деяния А. Г. было предъявлено обвинение по пункту 3 части 2 статьи 436 Уголовного кодекса РА.