ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական գործով ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ հիմնավորվել է, որ ՀՀ ոստիկանության «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայության երեք տեսուչներ մեկ միասնական դիտավորությամբ կատարել են պաշտոնեական կեղծիք՝ 2020-2021 թվականների ընթացքում պարբերաբար կազմել են կեղծ արձանագրություններ` վարորդ Ա. Հ.-ի կողմից իբր վարչական իրավախախտումներ թույլ տալու վերաբերյալ, որի հետևանքով վերջինիս պատճառվել է ընդհանուր 115.000 ՀՀ դրամի գույքային վնաս:
Ըստ առաջադրված մեղադրանքների՝ ՃՈ տեսուչներ Ռ. Օ.-ն, Ա. Ճ.-ն և Ռ. Ն.-ն ծառայության ընթացքում վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություններ կազմելու բարձր ցուցանիշ ապահովելու անձնական դրդումներով 2020-2021թթ. տարբեր ամիսների Լոռու մարզի Միխայլովկա գյուղի բնակիչ Ա. Հ.-ի կողմից վարչական իրավախախտում թույլ չտալու պայմաններում կազմել են կեղծ արձանագրություններ` դրանցում ներառելով իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկություններ այն մասին, թե իբր Ա. Հ.-ն իրեն և այլ անձանց պատկանող ավտոմեքենաներ է վարել, թույլ տվել իրավախախտումներ: Արդյունքում Ռ. Օ.-ն, Ա. Ճ.-ն և Ռ. Ն.-ն Ա. Հ.-ին պատճառել են համապատասխանաբար` 45.000, 60.000 և 10.000 ՀՀ դրամի գույքային վնաս:
Վերը նշված հանցավոր արարքների կատարման համար ՃՈ տեսուչներին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 314-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նրանց վերաբերյալ քրեական գործի նախաքննությունն ավարտվել է: Գործը մեղադրական եզրակացությամբ հանձնվել է հսկողություն իրականացնող դատախազին` այն հաստատելու և դատարան ուղարկելու միջնորդությամբ:

Based on the combination of sufficient evidence obtained on the criminal case examined by the RA Anti-Corruption Committee, it was proved that three inspectors of the "Road Police" service of the RA Police committed official forgery with a single intention: during the years 2020-2021, they regularly made false records, regarding allegedly committing administrative offenses by the driver A.H., as a result of which the latter was caused a total property damage of 115,000 AMD.
According to the charges brought, RP police inspectors, R.O., А.Ch. and Р.N., in order to ensure a high rate of administrative violation records during the service, due to personal motivations, under the conditions of not committing an administrative offense by A.H., a resident of Mikhailovka village, Lori marz, in different months of 2020-2021, made false protocols, including in them untrue information that allegedly A. H. drove cars belonging to him and other persons, committed offenses. As a result, R. O., A. Ch. and R. N. caused A. H. property damage of AMD 45,000, 60,000 and 10,000, respectively.
For the execution of the above-mentioned criminal acts, the RP inspectors were charged under Article 314, part 1 of the RA Criminal Code. The preliminary investigation of the criminal case against them has been completed. The case with the indictment was handed over to the supervising prosecutor with a request to approve it and send it to the court.