ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում հարուցված և ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական գործով փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել ՀՀ ոստիկանության պաշտոնատար անձի կողմից առերևույթ կաշառք պահանջելու և ստանալու վերաբերյալ:
Մասնավորապես, ըստ քրեական գործի նյութերի` 2021թ. մարտին ՀՀ ոստիկանության Ճանապարհային ոստիկանություն ծառայության ավագ տեսուչ Մ. Ս.-ն, Վանաձոր քաղաքում վարորդ Ա. Ղ.-ի փաստաթղթերի ստուգման ընթացքում պարզելով, որ վերջինս ավտոմեքենան վարել է առանց վարորդական իրավունքի վկայականի և ԱՊՊԱ պայմանագրի, վարորդին վարչական պատասխանատվության չենթարկելու և մեքենան տուգանային հրապարակ չտեղափոխելու ակնհայտ ապօրինի անգործության համար նրանից պահանջել և ստացել է 20.000 ՀՀ դրամ կաշառք:
22.06.2022 թ.-ին Մ. Ս.-ն ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչի կողմից ձերբակալվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանցավոր արարք կատարելու կասկածանքով:

По уголовному делу, возбужденному в Службе национальной безопасности РА и расследуемому в Антикоррупционном комитете РА, получены фактические данные относительно требования и получения взятки должностным лицом Полиции РА.
В частности, согласно материалам уголовного дела, в марте 2021 года старший инспектор «Дорожной полиции» Полиции РА М. С., выяснив, что в ходе проверки документов водителя А. Г. в Ванадзоре, последний управлял автомобилем без водительского удостоверения и договора ОСАГО, потребовал и получил от него взятку в размере 20.000 драмов РА за заведомо незаконное бездействие, не привлекая водителя к административной ответственности и не перемещая машину на штрафную площадку.
22.06.2022 г. М. С. был задержан следователем Антикоррупционного комитета РА по подозрению в совершении преступного деяния, предусмотренного частью 2 статьи 311 Уголовного кодекса РА.