ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում հարուցված և ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական գործով փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել ՀՀ ոստիկանության պաշտոնատար անձի կողմից առերևույթ կաշառք պահանջելու և ստանալու վերաբերյալ:
Մասնավորապես, ըստ քրեական գործի նյութերի` 2021թ. մարտին ՀՀ ոստիկանության Ճանապարհային ոստիկանություն ծառայության ավագ տեսուչ Մ. Ս.-ն, Վանաձոր քաղաքում վարորդ Ա. Ղ.-ի փաստաթղթերի ստուգման ընթացքում պարզելով, որ վերջինս ավտոմեքենան վարել է առանց վարորդական իրավունքի վկայականի և ԱՊՊԱ պայմանագրի, վարորդին վարչական պատասխանատվության չենթարկելու և մեքենան տուգանային հրապարակ չտեղափոխելու ակնհայտ ապօրինի անգործության համար նրանից պահանջել և ստացել է 20.000 ՀՀ դրամ կաշառք:
22.06.2022 թ.-ին Մ. Ս.-ն ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչի կողմից ձերբակալվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանցավոր արարք կատարելու կասկածանքով:

On the criminal case initiated by the RA National Security Service and investigated by the RA Anti-Corruption Committee, factual data were obtained regarding the apparent demand and receipt of bribes by the RA Police official.
In particular, according to the materials of the criminal case, in March 2021, the senior inspector of the "Road Police" service of the RA Police, M. S., during the inspection of the documents of driver A. G. in the city of Vanadzor, found out that the latter drove the car without a driver's license and CMTPL contract, demanded and received a bribe of 20,000 AMD for the obvious illegal inaction of not subjecting the driver to administrative responsibility and not taking the car to the penalty area.
On 22.06.2022, M.S. was detained by the investigator of the RA Anti-Corruption Committee on suspicion of committing a criminal act under Article 311, part 2 of the RA Criminal Code.